Koreai férfi párkapcsolata egy külföldi nővel

2018.01.12

Szívesen randiznak a koreai fiúk külföldi lányokkal? Mit gondolnak a külföldi lányokról? Mennyire mélyülhet el a kettejük kapcsolata? Két koreai fiú frappánsan összefoglalta a nyers igazságot.

Sziasztok!

A minap elém keveredett az alábbi videó. Gondolom többen vannak közületek akiket érdekel, vajon egyáltalán van e annak esélye, hogy egy koreai fiúval szorosabb kapcsolatot kialakítson. Mire lehet előzetesen számítani annak a "külföldi" lánynak aki koreai fiúval szeretne randizni? 

A témát számos youtuber megválaszolta  már. Esetleg akadnak köztetek olyanok, akik nem beszélnek olyan szinten angolul, hogy megértsék ezeket a videókat. Ennél fogva - illetve a saját véleményemet is kifejtve - született meg a gondolat, hogy foglalkozzak a témával. 

Akkor először nézzük a videót:

Ahhoz hogy jobban megértsük a koreai férfiakat, először érdemes áttekinteni a "koreai randizó stílust", vagyis azt hogy hogyan működik a randizás náluk. Ez majd rávilágít arra, mik a legnagyobb különbségek a koreai illetve a más nemzetek randizási szokásai között.

Nekem személy szerint néhány rövid kapcsolatom, és 1 hosszú kapcsolatom volt a férjem megismerése előtt, magyar fiúkkal. Ennél fogva van viszonyítási alapom. 

Koreában a férfiaknak, ha randizni szeretnének egy koreai lánnyal, előre fel kell állítani egy menetrendet, vagyis előre meg kell tervezni a randi - a kapcsolat menetét. Tehát egy előtervezés, rákészülés előzi meg a találkozást, míg - akár nálunk -  sokkal spontábban kerül sor a találkozásra. Feltételezzük, hogy a koreai férfi a tervet ahhoz igazítja, amennyire komoly a szándéka a kiszemelt lánnyal. A tervezés folyamatos, és szigorú sorrend figyelhető meg benne... például nem mindegy mikor történik az összeköltözés, vagy ennek a gondolata egyáltalán mikor merül fel, vagy a szülőknek való bemutatás... stb. 

 Sok külföldi lány a koreai drámák hatására felépít egy álomképet a koreai férfiakról. Hiszen a drámákban a koreai férfiak a tökéletesség megtestesítői, mind külsőleg, mind belsőleg. Megannyi női szívet olvasztanak a képernyőkön keresztül. A drámákban természetesen a női főszereplő is csodaszép, mondhatni olyan mint egy hercegnő, akiért a férfi "áldozatokat" hoz. Sok helyen olvasni azonban, hogy a valóság eltér a képernyőkön látottaktól. 

Általánosságban jellemző - akár koreai nőről vagy férfiról beszélünk - hogy sokat ad arra mit gondolnak mások róla, vagy a kapcsolatáról. Nem szeretnének pletykákat visszahallani magukról, ennél fogva alapból úriemberként viselkednek a nőkkel szemben, miközben keveset lehet a valódi személyiségükből megismerni.


A külföldiek a randizást sokkal könnyebben veszik. Úgy mint egy tesztelést.. nem állítanak komoly elvárásokat a másikkal szemben, sokkal inkább arra kíváncsiak, milyen is valójában a másik fél? Hozzá való e? Sok közös témájuk van e? Minél több mindent megismerni a másikból rövid idő alatt, hogy el lehessen dönteni érdemes e további időt, energiát áldozni erre a kapcsolatra, vagy lépjünk tovább?
Azt hogy valakivel hosszú távon együtt tudunk e majd élni a legjobban az összeköltözés igazolja. Ezért nálunk erre sokkal korábban sor kerül mint a koreaiaknál - náluk csak az esküvőt követően.  Nálunk az összeköltözés még nem garancia arra, hogy együtt is fogunk megöregedni. Sok esetben financiális, és kényelmi okokból ered. Együtt könnyebb megfizetni az albérletet, vagy a szülői házból szeretnénk kirepülni és minél előbb önállósodni. Élvezni a "szabadságot" mely ezzel jár. 
Ebben az esetben a párkapcsolat elnyúlhat évekre is.. senki sem fog megszólni minket azért ha például 3 éve együtt lakunk a barátunkkal de még nem házasodtunk össze. Nyilván feltételezzük hogy ilyen időintervallum alatt az érzések már elmélyültek, az egymás iránti kötődés már olyan szintre került aminek a következő állomása a házasság, majd a gyereknevelés lesz... de valljuk be ez sok esetben nem így van. A saját példámat felhozva, 4 év után lett vége a korábbi kapcsolatomnak. 

Ezzel szemben a koreai férfiaknak kevesebb idejük van felelős döntést hozni. Ha az első randi sikeres volt, a lány meg volt elégedve és nyitott a következő találkozóra, akkor 2-3 alkalom után "illik" megkérdezni a fiúnak, hogy leszel e a barátnőm? És persze ez a mi kultúránkban is hasonlóan működik, a különbség az hogy a koreaiaknál a kapcsolat innentől számít hivatalosnak, és további tervezést, kötelező elemek következnek, amit a fiúnak a párkapcsolatban meg kell tennie hogy a barátnője kedvében járjon. Innentől olyan elvárások kerülnek be a kapcsolatukba ami a nyugati kultúrához képest olyan, mintha kihagytak volna 1-2 lépcsőfokot. A kérdéssel hogy "Leszel e a barátnőm?" majdnem hogy a "Leszel e a feleségem?" kérdést teszik fel, felvállalva minden felelősséget amit innentől kezdve a párkapcsolatuk jelent. Persze náluk is vissza lehet lépni a kapcsolatból még esküvő előtt. Csak próbálom érzékeltetni, hogy nálunk ugyan ez a kérdés sokkal kevesebb felelősséget von maga után, mint náluk. 

Ha bármi komolyabbat szeretnének a lánytól, először ezen a szinten át kell lépniük. Gyakorlatilag addig még a lány kezét sem foghatják meg míg erre a kérdésre nem kapnak egy pozitív választ. Figyelem, arcra pusziról itt még szót se ejtettünk! Ha viszont igenlő választ kaptak, akkor innentől egy sor kötelezettségük van. A koreai lányok innentől kezdve nem tolerálják azt ha a fiú barátjuk a Kakaotalk üzenetükre nem válaszol azonnal, vagy legkésőbb 5 percen belül. Gyakorlatilag bármikor számon kérhetik. Folyamatosan elvárják, hogy a férfi gondoskodjon róluk, kitüntetett figyelmet akarnak, és ha nem kapják meg akkor nagyon rövid idő alatt felmérgesednek és ezt a férfi fejéhez vágják. Biztosra akarják tudni, hogy a férfi számára nem létezik más csak Ő. Biztosan akad olyan koreai lány akire nem ez a jellemző, most a nagy általánosságról beszélünk. 

Ezzel szemben ugye mi magyarok pl nem fogjuk karóba húzni a srác fejét, ha aznap elfoglalt volt és csak később tudott visszahívni minket. Sokkal nagyobb szabadságot kapnak a fent említetthez képest. Éppen ezért a koreai férfi számára vonzó a gondolat, hogy nyugati lánnyal randizzon, hiszen a szigorú elvárások egy ilyen kapcsolatban sokat lazulnak. Sajnos, ezzel viszont azt gondolják, hogy a "fehér lányok" könnyűvérűek.. könnyen kaphatók, szórakozásnak pont megfelelőek. És nem feltétlen kell hogy kiderüljön... a kapcsolatot nem vállalják fel úgy "hivatalosan", az életükben fontos szerepet betöltő embereknek nem beszélnek róla, maximum a közeli barátainak fogja elmondani felvágásból, hogy "külföldi" barátnője van. 
A másik aggasztó "tényező" a koreai srác szülei.. Ugyanis, még ha a fiúnak komolyak is a szándékai a külföldi lánnyal, a koreai szülők nagy arányban ellenzi a kapcsolatot. Ragaszkodnak a koreai menyhez. És nem azért mert a külföldi lány nem szép, vagy kedves.. egyszerűen a kultúrális különbségek és a közös nyelv hiánya, - mert természetesen egy külföldi lánynak aki koreai férjet választ koreaiul kötelező megtanulnia... ez nem is kérdés- elég okot ad arra hogy ellenezzék a házasságot. 

Az alábbi videóban koreai szülőket kérdeztek a külföldi származású "menyekkel" kapcsolatban:

Szóval akkor mennyi esély van a házasságra?

Történetesen a koreai nép elég zárkózott, és komoly kapcsolat, házasságkötés leginkább csak a saját nemzetükön belül, tehát koreai - koreaival köttetett hosszú időkön át.  Éppen ezért régebben elég ritkán lehetett külföldit látni Koreában. Elég homogén társadalom. Ez az elmúlt évtizedekben kezdett el valamelyest felhígulni a nemzetközi párok révén, de még az utóbbi 10 évben sem volt igazán jellemző. Azonban manapság már sokkal több külföldi él Koreában. Ennek egyik oka, hogy sok külföldi - főleg angol tanítás révén - került Koreába.
A srácok a videóban azt mondják, ma már több koreai fiút is látni az utcán fehér lánnyal randizni, de a koreai szülők ezt szinte hogy "utálják". Ezért a koreai fiúk leginkább szórakozásból randiznak fehér lányokkal. Persze ez megint csak a nagy átlagra jellemző és akadnak kivételek, akiknek tényleg komoly a szándékuk. A nagy átlagra az a jellemző, hogy a szüleik támogatják egészen addig míg elhelyezkednek, tehát addig a szüleikkel élnek, és ezt követően mint "kötelességből" mind tiszteletből nem tudnak, vagy nagyon nehéz a szülők akaratával ellen menni. A fejük felett lebeg a "tartozás" záloga, vagyis az hogy a kapott támogatást vissza kell adniuk a szüleiknek. Márpedig ha a szülők koreai feleséget akarnak a fiuknak akkor nem sokat lehet tenni egy ilyen helyzetben. 
Nyugaton a fiatalok sokkal előbb önállóvá és függetlenné válnak a szüleiktől. Saját döntéseket hoznak.

Szóval ha szeretnél egy igazán udvarias, figyelmes koreai barátot aki érzékeny is akkor számíts rá hogy a szüleinek nem leszel szimpatikus, a pasi pedig nem fogja a munkáját otthagyni érted, hogy "elárulja" a szüleit. Szóval.. találj olyan koreai fiút, aki nem foglalkozik azzal, mit mondanak mások! Ez nagyon nehéz... de nem lehetetlen! És ezt bizonyítják azok a párok - mint mi is a férjemmel - és higgyétek el akad még pár hozzánk hasonló. 

A fentebb leírtakat leginkább a videóban elhangzottakra alapozva írtam, és mindenképp hangsúlyozom hogy változóban van a világ! 





 

© Mrs Kim Beauty Blog 2019 Minden jog fenntartva.
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el